“Rreziku i konfliktit Kosovë-Serbi është rikthyer”, Gjekmarkaj: Koordnimi i Prishtinës dhe Tiranës, i rëndësishëm në këto orë tragjike

Zëvendës kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Agron Gjekmarkaj ka reaguar në lidhje me situatën e tensionuar të krijuar sot në veri të Kosovës pas vrasjes së një efektivit të policisë. Gjekmarkaj u shpreh se pas këtij veprimi rreziku i konfliktit Kosovë-Serbi është rikthyer. Sipas tij në këto  orë  tragjike bëhet edhe më i rëndësishëm koordinimi […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts