Rreziku për sulme nga Serbia, SHBA dërgon batalion shtesë në Kosovë

SHBA-të kanë dërguar në Kosovë një batalion të Gardës së Ajouas. Ky mision është në mbështetje të operacionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. “Misioni i tyre primar do të jetë kryerja e operacioneve të drejtpërdrejta ajrore, mbështetja për furnizim me karburant dhe mirëmbajtje për forcat e SHBA-së, koalicionit dhe për forcat e Sigurisë së Kosovës”, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts