Rrëzimi i Ligjit për Byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme, Kurti: Drejtësi do të ketë, Ministria të fillojë menjëherë ndryshimet

Kryeministri i vendit, Albin Kurti sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës ka folur lidhur me rrëzimin e dy Ligjeve nga Gjykata Kushtetuese, atë për Byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme dhe Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Kurti në mbledhjen e ekzekutivit të vendit kërkoi nga Ministria e Drejtësisë që menjëherë të fillojë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts