Rrëzohet avioni turistik në brigjet australiane, 4 të vdekur, mes tyre 2 të mitur

Një avion turistik është rrëzuar në brigjet lindore të Australisë, ku 4 persona kanë humbur jetën. Mes viktimave, janë dy të rritur dhe dy fëmijë, të cilët kanë humbur jetën mëngjesin e së dielës.

Avioni me të cilin ata po udhëtonin viktimat u rrëzua për shkaqe të panjohura në brigjet e Redcliffe, një qytet jashtë Brisbane.

Mes viktimave ishte piloti 69-vjeçar dhe 3 pasagjerë, një i rritur dhe dy fëmijë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.