Rrëzohet dhe shpërthen në flakë avioni ushtarak me 85 persona në borg, nxirren të gjallë 15 prej tyre

Një avion ushtarak me 85 persona në bord është rrëzuar në Filipinet jugore.

Lajmi është bërë i ditur nga shefi i Forcave të Armatosurave të këtij vendi, Gjeneral Cyrilito Sobetzana, ndërsa raportohet se deri më tani 15 persona janë shpëtuar nga avioni, që digjet, një C-130, i cili është rrëzuar në përpjekjet për t’u ulur në ishullin Jolo, në provincën e Soulou.

Ndërkohë, Gjemerani Sobetzana ka deklaruar se shpreson që jetë të tjera të shpëtohen nga avioni në flakë.

1f1fec17 412e 4d61 9e45 7841095dfaa9
1f1fec17 412e 4d61 9e45 7841095dfaa9

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.