Rrëzohet helikopteri i forcave ajrore në Kenia, 8 të vdekur

rrezohet helikopteri i forcave ajrore ne kenia 8 te vdekur

Një helikopter i Forcave Ajrore Keniane është rrëzuar në veri të vendit, duke vrarë 8 persona, sipas përfaqësuesit të Ministrisë së Mbrojtjes Keniane Zipporah Kioko.

“Helikopteri po kryente mbikëqyrje ajrore si pjesë e operacionit të sigurisë në vazhdim Amani Boni”, citohet të ketë thënë përfaqësuesit të Ministrisë së Mbrojtjes në gazetën Nation.

Sipas portalit Garowe, të paktën tetë ushtarë vdiqën gjatë rrëzimit të helikopterit.

Helikopteri raportohet se u rrëzua pranë kufirit me Somalinë.

Shkaqet e rrëzimit të helikopterit nuk janë përcaktuar ende.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts