Rrëzohet helikopteri ushtarak në Azerbajxhan, të paktën 14 të vdekur

Të paktën 14 persona kanë ndërruar jetë pas rrëzimit të një helikopteri ushtarak në Azerbajxhan. Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të ushtrisë, të cilët kanë sqaruar se helikopteri ishte duke kryer stërvitje në momentin që u rrëzua.

Mediat vendase raportojnë edhe për persona të lënduar, ndërsa nuk dihet ende shkaku i rrëzimit të mjetit fluturues.

“Sot, rreth orës 10:40 (GMT), një helikopter ushtarak i Shërbimit Kufitar Shtetëror u rrëzua gjatë fluturimeve stërvitore në rajonin Khizi”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga ushtria.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *