Rrëzohet një helikopter i Forcave Ajrore Algjeriane në provincën qendrore El Menia, 3 të vrarë

rrezohet nje helikopter i forcave ajrore algjeriane ne provincen qendrore el menia 3 te vrare
rrezohet nje helikopter i forcave ajrore algjeriane ne provincen qendrore el menia 3 te vrare

Një helikopter i Forcave Ajrore Algjeriane u rrëzua në provincën qendrore El Menia, duke vrarë të tre anëtarët e ekuipazhit në bord, sipas një deklarate nga Ministria e Mbrojtjes.

Në deklaratë thuhet se një helikopter Mi-171 u rrëzua gjatë një operacioni stërvitor natën pranë aeroportit El Menia.

Shefi i Shtabit të Ushtrisë Algjeriane, Said Chengriha, ka urdhëruar një hetim për aksidentin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts