Rrëzoi pas 12 vitesh Netanyahun, kryeministri i ri i Izraelit: Do e bashkoj kombin

IZRAEL

Kryeministri i ri i Izraelit dhe ish-aleati i Netanyahut, Naftali Bennett është zotuar se do të bashkojë kombin duke punuar në qeveri.

Bennett nĂ« fjalimin e tij tĂ« parĂ« tha se qeveria e unitetit do tĂ« punojĂ« pĂ«r njerĂ«zit teksa ka paralajmĂ«ruar  tĂ« vetĂ«t qĂ« mos festojnĂ« sot mbi dhimbjen e tĂ« tjerĂ«ve.

I konsideruar si ‘ultranacionalisti’ nĂ« Izrael, Bennett do tĂ« drejtojĂ« qeverinĂ« e krijuar nga koalicioni opozitar deri nĂ« shtator 2023 dhe mĂ« pas do ia dorĂ«zojĂ« postin e kryeministrin aleatit Yair Lapid.

Ata sĂ« bashku i dhanĂ« fund epokĂ«s 12-vjeçare tĂ« Netanyahut, por ky i fundit nĂ« fjalimin e ‘lamtumirĂ«s’ si kryeministĂ«r premtoi se do tĂ« bĂ«jĂ« opozitĂ« tĂ« fortĂ« dhe paralajmĂ«roi se do tĂ« rikthehet pasi qeveria e re do tĂ« rrĂ«zohet mĂ« shpejt nga çfarĂ« Ă«shtĂ« menduar.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *