Rriten frikshëm infektimet me Covid-19 në Kosovë, mbi 300 raste më shumë se një ditë më parë, 1 humbje jete në 24 orë

Janë rritur frikshëm rastet e reja me Covid-19 në Kosovë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit  janë regjistruar 888 raste të reja.

Ministria bën me dije po ashtu se 1 person ka humbur jetën.

Në krahasim me ditën e djeshme ku u regjistruan 562 raste të reja kemi një rritje të konsiderueshme me më shumë se 300 raste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *