Rriten ndjeshëm infektimet me Covid-19 në Itali, 5140 mijë raste të reja dhe 5 viktima në 24 orë

Italia po vazhdon të regjistrojë numër të madh të të infektuarve me COVID-19.

Ndonëse ka filluar vaksinimi tashmë që një kohë në këtë shtet, mijëra raste të reja po vazhdojnë të regjistrohen të infektuara me COVID-19.

5 mijë e 140 persona të tjerë rezultuan të infektuar me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit nga 258 mijë testime të kryera.

Ndërkohë që është ulur ndjeshëm numri  i të vdekurve nga 17 persona që ishte ditën e djeshme në 5 persona ditën e sotme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *