Rriten ndjeshëm infektimet me Covid-19 në Itali, 60 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sërish shifra të larta të rasteve me Covid-19.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 6,076 raste të reja krahasuar 4,168 që ishin një ditë më parë.

Ndërkohë 60 qytetarë kanë humbur betejën me Covid-19 duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në 128,855.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.