Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë, trefishohet numri i rasteve të reja me Covid-19, asnjë humbje jete në 24 orë

Kosova është përballur sot me një rritje të madhe të rasteve të reja me Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 110 raste të reja, pothuajsë 3 herë më shumë nga dita e djeshme.

Ndërkohë raportohet se asnjë person nuk ka humbur jetën.

Deri tani në Kosovë 108 mijë e 623 persona janë regjistruar si të infektuar me COVID-19.

2 mijë e 267 persona kanë vdekur si pasojë e këtij virusi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *