Rriten numri i viktimave në Itali/ Identifikohen mbi 23 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 129 humbje jete në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 23, 195 raste të reja me koronavirus nga 634, 638 teste të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 129 pacientë kanë humbur jetën. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se norma e pozitivitetit është rritur me 3,7%.

Ndërsa 870 pacientë ndodhen në terapi intensive.

Që nga fillimi i pandemisë në Itali janë regjistruar 5, 282, 076 raste me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 135, 178.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *