Rriten rastet e reja dhe numri i viktimave në Itali/ Në 24 orë identifikohen mbi 20 mijë të prekur dhe 120 humbje jete

Italia ka shënuar rritje të numri të rasteve dhe viktimave nga COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 20, 677 të infektuar nga 776, 563 teste të kryera.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur jetën 120 pacientë.

Ndërkohë norma e pozitivitetit ka rënë ndjeshëm në 2, 66% .

Sakaq autoritetet shëndetësore njoftojnë se 863 pacientë janë në terapi intensive, duke shënuar një rritje në krahasim me ditën e hënë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *