Rriten rastet e reja me Covid-19 në Itali, 27 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar 4,845 raste të reja  me Covid-19 në 24 orë.

Shifrat janë rritur ndjeshëm krahasuar me ishte 3,190 një ditë më parë.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 27 vdekje të tjera, krahasuar me 23 të hënën. Në total, që nga fillimi i pandemisë, numri i viktimave arrin 128.115.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.