Rriten rastet e reja me koronavirus, identifikohen 3, 702 të prekur dhe 33 viktima në Itali

Italia ka regjistruar rritje të rasteve me Covid-19.

Sipas statistikave të raportuara nga autoritetet shëndetësore, gjatë 24 orëve janë regjistruar 3, 702 të prekur nga 485, 613 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 33 pacientë humbën jetën, ndërsa 4, 544 persona u shëruan gjatë 24 orëve.

Ndërkohë shkalla e pozitivitetit është rritur me 0,8 %. Aktualisht pozitivë me Covid janë 73, 668 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *