Rriten sërish infektimet me Covid-19 në Kosovë, rezultojnë 352 raste pozitive në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 352 raste të reja me COVID-19 dhe një rast i vdekjes.

Sipas të dhënave të publikuar nga MSH e Kosovës, në këto 24 orë janë shëruar 13 persona.

Ndërkohë, rastet pozitive janë konfirmuar pas testimit të mbi 5 mijë e 200 personave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *