Rriten sërish infektimet me Covid-19 të Greqi, regjistrohen 12 viktima në 24 orë

Janë rritur sërish  rastet e reja me Covid-19 në Greqi.  Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,845 raste të reja ndërsa 12 persona kanë humbur jetën.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 134 konsiderohen të kenë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 1,812 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Karhasuar me një ditë më parë ku u regjistruan 2,696 raste të reja dhe 9 humbje jete kemi një rritje të lehtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *