Rriten shifrat, 3,235 raste të reja me Covid në Itali, 39 vdekje në 24 orët e fundit

Regjistrohen 3,235 raste të reja me Covid në Itali. Numri në fjalë është rritur, duke marrë shkas nga fakti kur dje pati 2,466 raste.

Shkalla e pozitivitetit është 1.1%, nga 0.8% një ditë më parë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë italiane, në 24 orët e fundit janë regjistruar 39 raste vdekjesh, duke e çuar numrin e përgjithshëm të fataliteteve që nga fillimi i pandemisë në 131,157.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *