Rriten shifrat e infektimeve dhe fatalitetet në Itali, 2,985 raste të reja me koronavirus, 65 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2,985 raste të reja me koronavirus. Mësohet se fatkeqësisht 65 persona kanë humbur jetën.

Nga të dhënat e një dite më parë, në Itali u identifikuan 1,772 infeksione. Mësohet se shkalla e pozitivitetit është 0.9%, nga 1.4% një ditë më parë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, deri më tani kanë humbur jetën 130.807 persona, ndërsa 5,105 njerëz u shëruan.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.