Rriten shpresat për anëtarësim, shqyrtohet raporti për Kosovën në Këshill të Evropës

Komisioni për Çështje Politike dhe Demokraci i Këshillit të Evropës do të shqyrtojë sot raportin të prezantuar nga Dora Bakoyannis, raportuese për Kosovën në Këshill. Deputetë të Kuvendit që janë pjesë e delegacionit të Asamblesë Parlamentar, javën e kaluar paralajmëruan se më 27 mars do të takohet Komisioni për Politikë dhe Demokraci, i cili pritet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts