Rriten tensionet në kufi/ Holanda tërheq trupat diplomatikë nga Kievi, thirrje qytetarëve të saj të largohen sa më shpejt nga Ukraina

Misioni diplomatik holandez po transferohet gjithashtu nga Kievi në qytetin e Lviv në Ukrainën perëndimore.

Qeveria holandeze ka këshilluar qytetarët holandezë që të largohen nga Ukraina  sa më shpejt që të jetë e mundur për shkak të situatës së sigurisë, njoftoi sot radio holandeze BNR, duke cituar ambasadorin holandez në Ukrainë.

Misioni diplomatik holandez do të largohet nga Kievi për të shkuar larg nga kufiri rus në qytetin e Lviv në Ukrainën perëndimore.

Me heret edhe vende te tjera kane kerkuar largimin e misioit diplomatik dhe qytetareve te tyre nga Ukraine perfshire SHBA-ne dhe Japonine.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.