Rritet bilanci i viktimave, shkon në 29,313 numri i të vdekurve në Gaza. Përparime për arritjen e armëpushimit

rritet bilanci i viktimave shkon ne 29313 numri i te vdekurve ne gaza perparime per arritjen e armepushimit
rritet bilanci i viktimave shkon ne 29313 numri i te vdekurve ne gaza perparime per arritjen e armepushimit

Numri i të vdekurve në Rripin e Gazës është rritur në 29,313 që nga fillimi i luftës. Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi.

Ndërkohë, sipas gazetës saudite Asharq Al-Awsat, e cila citon burime diplomatike, “ka përparim në bisedimet midis Egjiptit dhe Hamasit për marrëveshjen e pengjeve.

Hamasi ka zbutur pozicionet e tij dhe Egjipti po punon për të marrë fleksibilitet të ngjashëm me delegacionin izraelit që do të arrijë në Kajro në orët e ardhshme”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts