Rritet frikshëm patriotizmi ndaj Putin, mbi 80% mbështesin agresionin/ Rusët rrëfejnë përjetimet për luftën në Ukrainë: Kam 2 motra atje, është shumë e vështirë emocionalisht, por…

rritet frikshem patriotizmi ndaj putin mbi 80 mbeshtesin agresionin ruset rrefejne perjetimet per luften ne ukraine kam 2 motra atje eshte shume e veshtire emocionalisht por
rritet frikshem patriotizmi ndaj putin mbi 80 mbeshtesin agresionin ruset rrefejne perjetimet per luften ne ukraine kam 2 motra atje eshte shume e veshtire emocionalisht por

Banorët e Moskës u shfaqën të shqetësuar, por edhe disi mbeshtetes te agresionit ndërsa Rusia përgatitej të festonte Ditën e Fitores të hënën, raporton Reuters.

“Emocionalisht me prek sepse kam dy motra që jetojnë në Ukrainë ,” tha Larisa. “Sigurisht, është shumë e vështirë të komunikosh me ta tani – shumë e vështirë. Ata kanë luftën e tyre të informacionit që po vazhdon tani.”

Ajo shtoi: “Në Rusi në tërësi, tani ka shumë kohezion midis masave në lidhje me këto ngjarje: ajo që mund të them është se patriotizmi po rritet”.

Sipas sondazheve të opinionit, shumica e rusëve mbështesin operacionin ushtarak dhe vlerësimi i miratimit të presidentit Vladimir Putin është rritur më shumë se 14 pikë në 81.5% që nga fillimi i luftës në Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts