Rritet në 7 numri i të plagosurve në qytetin Nikopol, rajoni i Dnipropetrovsk

rritet ne 7 numri i te plagosurve ne qytetin nikopol rajoni i dnipropetrovsk
rritet ne 7 numri i te plagosurve ne qytetin nikopol rajoni i dnipropetrovsk

Numri i të plagosurve në sulmin rus në Nikopol është rritur në shtatë.

“Është një natë dhe mëngjes i vështirë për rrethin. Dy persona u plagosën natën dhe, sipas të dhënave të konfirmuara, pesë banorë të Nikopolit u plagosën në mëngjes,” postoi në Telegram Yevhen Yevtushenko, Shefi i Administratës Ushtarake të Qarkut të Nikopolit .

Sulmi i mëngjesit në rrugët e një qyteti paqësor kishte për qëllim dëmtimin e numrit më të madh të mundshëm të civilëve, shtoi ai.

Siç raportohet, ushtria ruse goditi qytetin Nikopol, rajoni i Dnipropetrovsk, në mëngjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts