Rritet numri i infeksioneve në valën e katërt të Covid, Polonia regjistron mbi 3 milionë raste që nga fillimi i pandemisë

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Poloni ka kaluar 3 milionë.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë rastet ditore me Covid vijojnë të mbeten në nivele të larta, ndërsa Polonia po përballet me valën e katërt të pandemisë.

Autoritetet shëndetësore bëjnë  thirrje për përshpejtim të procesit të vaksinimit, për të parandaluar përhapjen e virusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.