Rritet numri i të infektuarve në Itali/ Identifikohen mbi 50 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 141 viktima në 24 orët e fundit

Është rritur numri i rasteve me koronavirus në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 50, 599 raste të reja nga 929, 775 teste të kryera.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 5, 567, 644 raste.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 141 qytetarë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 136, 386 viktima.

Aktualisht në Itali janë 460, 674 raste pozitivë me COVID.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.