Rritet vlera për Varane, në Manchester United për 50 milionë euro, kontratë 4+1

Pas Sergio Ramos, nga Real Madridi do të largohet edhe Raphael Varane.

Sipas informacionit të Edu Aguirre në ‘El Ciringuito de Jugones’, tashmë është gjithçka e kryer dhe Varane mund të konsiderohet lojtar i Manchester United.

Ai thotë se klubet kanë arritur marrëveshje që United të paguajë 50 milionë euro për Varane.

Ai shton se Varane do të nënshkruajë kontratë 4+1 vjeçare dhe do të fitojë 11 milionë euro në sezon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *