Rritja e çmimit të karburanteve, LSI dërgon në Kuvend nismën ligjore: Të pezullohen deri në fund të vitit këto dy taksa. Koha nuk pret!


Lëvizja Socialiste për Integrim i ka paraqitur këtë të mërkurë Kuvendit të Shqipërisë nismën ligjore për uljen e çmimit të karburanteve.

petrit vasili

Përmes kësaj nisme ligjore, LSI kërkon nga qeveria që të pezullohet deri në fund të vitit 2022 taksa e qarkullimit dhe taksa e karbonit.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shkruan në një postim në rrjetet sociale se koha nuk pret dhe “demagogjia nuk i duhet kujt ne keto momente kritike”.

“Kam paraqitur sot ne Kuvendin e Shqiperise Nisme ligjore per uljen e çmimit te karburanteve!(Dokumenti)

Kam kerkuar pezullimin e pageses se Takses se Qarkullimit dhe Takses se Karbonit.
Koha nuk pret. Demagogjia nuk i duhet kujt ne keto momente kritike.

Kuvendi duhet te miratoje menjehere kete Nisme Ligjore ne te mire te qytetareve dhe familjeve e bisneseve shqiptare.

Qytetaret duhen ndihmuar e mbeshtetur sot”, shkruan Vasili.

nisma

275558105_515062309978031_93910833343697825_n 275428416_515062336644695_3170730438456460844_n

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.