Rritja e infeksioneve me Covid-19 në Gjermani, Merkel e ashpër: Do të ketë masa të reja për personat e pavaksinuar

Përkeqësimi i situatës së Covid në Gjermani ka sjellë një reagim të ashpër nga ana e kancelares, Angela Merkel.

Ajo ka deklaruar se do të vendosen kufizime të rrepta për personat që nuk janë vaksinuar kundër Covid.

“Do të ketë kufizime të rrepta për njerëzit e pavaksinuar”, ka thënë Merkel gjatë një takimi në të Unionit Kristian Demokratike (CDU).

Merkel nuk përjashtoi mundësinë e vendosjes së testeve ditore në vendin e punës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.