”Rritja e pagave ushtron presion në bizneset private”/ Sejdarasi: 46% e bizneseve të sotme kanë ndjekur ritmin e qeverisë

rritja e pagave ushtron presion ne bizneset private sejdarasi 46 e bizneseve te sotme kane ndjekur ritmin e qeverise
rritja e pagave ushtron presion ne bizneset private sejdarasi 46 e bizneseve te sotme kane ndjekur ritmin e qeverise

Gazetari Bardhi Sejdarasi, i ftuar në ‘’Open’’ në News 24, ka komentuar rritjen e pagave dhe ndikimi që ka tek biznesi privat.

Sejdarasi është shprehur se rritja e pagave nuk bëhet nga dëshira e njërit apo e tjetrit, rritja e pagave realizohet vetëm nesë ka produktivitet, u shpreh ai.

Më tej, Sejdarasi shtoi se rritja e pagave, ushtron presion të drejtëpërdrejtë tek bizneset private.

Teksa u ndal edhe në një studim për reformën e pagave i cili kishte nxjerr si rezultat se  46% e bizneseve të sotme kanë ndjekur ritmin e qeverisë.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts