Rritja e rasteve me COVID/ Biden: Omicron është burim shqetësimi, por nuk duhet të shkaktojë panik

Presidenti amerikan Joe Biden, ka zhvilluar një video-konferencë me guvernatorë dhe këshilltarë shëndetësorë për situatën e COVID.

Biden gjatë kësaj konference u shpreh se disa spitale po përballet me presionin e COVID , kjo edhe për shkak të variantit Omicron.

Megjithatë presidenti amerikan tha se vendi është i përgatitur për të përballuar ‘shpërthimin’ e rasteve , ndërsa theksoi se amerikanët nuk duhet të frikësohen.

‘Omicron është një burim shqetësimi, por kjo nuk duhet të shkaktojë panik. Ka pasur shumë vaksina dhe doza përforcuese. Amerika ka bërë përparim dhe gjërat janë më mirë. Por me rritjen e rasteve ende kemi miliona të pavaksinuar dhe në spitale po shohim rritje të shtrimeve . Ndaj është e domosdoshme që të mos neglizhohet vaksinimi.’, tha më tej Biden.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.