Rritja e rasteve me Omicron, kjo është gjendja në spitalet e Kosovës

Ditët e fundit janë regjistruar shifra të larta të rasteve me Omicron. Bazuar në raportet e datës 30 janar 2022 nga klinikat Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, të shtruar për trajtim mjekësor janë 196 pacientë, të gjithë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv.

Me oksigjeno-terapi janë 132 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë të shtruar 4 pacientë, njofton SHSKUK.

Klinika Infektive, 78 pacientë
Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 4 pacientë
Klinika e Pediatrisë, 11 pacientë
Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 13 pacientë
Spitali i Gjakovës, 20 pacientë
Spitali i Pejës, 11 pacientë
Spitali i Prizrenit, 13 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 20 pacientë
Spitali i Ferizajt, 9 pacientë
Spitali i Gjilanit, 17 pacientë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.