Rritja e rasteve të variantit indian, shteti i Australisë futet në karantinën njëjavore

Shteti australian i Victoria-s do të hyjë në karantinë njëjavore. Ky vendim u mor pas shfaqjes së rasteve në rritje të variantit indian të koronavirusit.

Mediat e huaja raportojnë se karantina në Victoria u vendos pasi numri i të infektuarve u rrit në 26. “Nëse diçka nuk ndryshon, kjo do të jetë gjithnjë e më shumë e pakontrollueshme,”– tha Kryeministri i Detyrës së Victoria James Merlino.

Ministri i Shëndetësisë Greg Hunt e përshkroi bllokimin, i cili fillon në mesnatë, si “kufizime për të ardhur keq, por të domosdoshme në rrethanat aktuale”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.