Rritje rekord të rasteve dhe viktimave nga Covid, zëdhënësi i Kremlinit: Shpresojmë që BE të miratojë vaksinën Sputnik V për përdorim emergjent

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se beson që në muajt e ardhshëm OBSH të vendosë për përfshirjen e vaksinës ruse Sputnik V kundër Covid-19, në listën e përdorimit emergjent.

“Ne presim që së shpejti në Rusi të vijë një grup inspektorësh nga OBSH. Po ashtu shpresojmë që të miratohet Sputnik V për përdorim emergjent”, ka thënë ai.

Deri më tani shtatë vaksina kundër koronavirusit janë rekomanduar për përdorim urgjent nga OBSH.

Rusia po përballet me rekord të rasteve me koronavirus dhe një numër të lartë të viktimave.

Si masë parandaluese kundër Covid, presidenti rus Vladimir Putin njoftoi mbyllje një javore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *