Rrjedhje gazi në Londër, evakuohen 1300 persona

rrjedhje gazi ne londer evakuohen 1300 persona
rrjedhje gazi ne londer evakuohen 1300 persona

20:47 20/12/2022

Rreth 1,300 njerëz janë  evakuuar nga ndërtesat dhe zyrat në qendër të Londrës  pasditen e sotme pasi është konstatuar rrjedhje gazi.

Brigada e Zjarrfikësve të Londrës u ka kërkuar njerëzve që të shmangin zonën. Rrjedhja ndodhi pranë stacionit të Rrugës Fenchurch.

“Përafërsisht 1,300 njerëz janë zhvendosur për shkak të një rrjeti të prishur të gazit në kryqëzimin Seething Lane të Crutched Friars. Stacioni i Rrugës Fenchurch nuk është prekur. Shmangni zonën nëse është e mundur”, tha Departamenti i Zjarrfikësve në përditësimin e fundit./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts