Rusët godasin me mortaja zonat kufitare të rajonit Sumy

ruset godasin me mortaja zonat kufitare te rajonit sumy
ruset godasin me mortaja zonat kufitare te rajonit sumy

Trupat ruse granatuan me mortaja zonat kufitare të rajonit Sumy. Katër greva u regjistruan pranë vendbanimit Budivelne.

“Ushtria ruse bombardoi me mortaja zonat kufitare të rajonit Sumy. Nga ora 14:30 deri në orën 15:15, vëzhguesit raportuan katër sulme, me sa duket të nisura me një mortajë 120 mm, në zonën e vendbanimit Budivelne,” tha Komanda Operative. “North”

Asnjë personel dhe viktima civile apo dëmtime të pajisjeve dhe infrastrukturës civile nuk u raportuan.

Në mëngjesin e 14 tetorit, rusët qëlluan me raketa artilerie në komunitetin Druzhba të rajonit Sumy.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts