Rusët krenarë për luftën në Ukrainë, simboli “Z” tashmë edhe në ëmbëlsirat e Pashkëve

ruset krenare per luften ne ukraine simboli z tashme edhe ne embelsirat e pashkeve
ruset krenare per luften ne ukraine simboli z tashme edhe ne embelsirat e pashkeve

Simboli “Z” është bërë ndërkombëtarisht i njohur, si simboli i cili mbështet agresionin rus në Ukrainë. Janë të shumta shtetet të cilat e kanë të ndaluar përdorimin e këtij simboli, në respekt të popullit ukrainas.

Por duket se rusët kanë zgjedhur një mënyrë për të treguar krenarinë që ndjejnë për “operacionin special”, ashtu siç e konsideroin presidneti rus Vladimir Putin, luftën për të pushtuar Ukrainën.

Së fundmi, ëmbëlsira për festën e Pashëve, me simbolin “Z” janë duke u shitur në rajonin Kurgan të Rusisë, raportoi NEXTA.

Zgjedhja e ëmbëlsirave të Pashkëve për të promovuar simbolin, bëhet në një kohë që Kombet e Bashkuara kanë kërkuar lehtësira si pasojë e festës, me krijimin  për katër ditë të korridoreve humanitare për evakuimin e civilëve dhe dërgimin e ndihmave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts