Rusët në ofensivë për të marrë Kievin, kryebashkiaku: Po sulmojnë shtëpitë private, jemi në gatishmëri!

Pushtuesit rusë kanë nisur granatimet mbi Kievin.

Mediat në Ukrainë shkruajnë se sulmet janë bërë të ditura nga kryebashkiaku Vitali Klitschko.

Ai ka thënë se këtë mbrëmje rusët kanë nisur sulmet në Kiev, duke mos kursyer shtëpitë private në lagjen Podilskyi.

“Në mbrëmje, armiku qëlloi përsëri në Kiev. Predhat goditën disa shtëpi private në lagjen Podilskyi. Ekipet e shpëtimit dhe mjekët po punojnë në vend.
Kujtojmë që sot ndodhemi në ditën e 21 të pushtimit rus në Ukrainë. Deri më tani atje janë shënuar mijëra viktime, si dhe dëmet e shkatërrimet kanë qenë të shumta në të dyja kampet.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.