Rusët nisin sulme me mortaja në zonat kufitare të rajonit Sumy

ruset nisin sulme me mortaja ne zonat kufitare te rajonit sumy
ruset nisin sulme me mortaja ne zonat kufitare te rajonit sumy

Trupat ruse nisën sulme me mortaja në një komunitet kufitar në rajonin Sumy.

Deklarata përkatëse u bë nga shefi i Administratës Ushtarake Rajonale Sumy, Dmytro Zhyvytskyi në Telegram.

“Sot rusët kanë granatuar komunitetin Znob-Novhorodske me mortaja. Nëntëmbëdhjetë predha mortajash shpërthyen brenda zonave kufitare. Nuk u raportuan viktima apo shkatërrime”, shkroi Zhyvytskyi.

Një kujtesë se, më 20 dhjetor 2022, rojet kufitare ukrainase rrëzuan një dron zbulues armik në rajonin Sumy.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts