Rusët nuk i ndalin bombardimet në Ukrainë, sulmet në Mykolaiv u marrin jetën 5 civilëve

Pesë persona raportohet se kanë mbetur të vrarë nga bombardimet ruse në Mykolaiv.

Guvernatori i rajonit tha se sulmet ruse nuk kanë të ndalur.

Ndërkohë nga ana e saj Rusia ka mohuar vazhdimisht se ka shënjestruar zonat civile në Ukrainë.

Kujtojmë se më herët, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i bëri një kërkesë presidentit amerikan Joe Biden në një nga bisedat e tyre të fundit telefonike për ta caktuar Rusinë një shtet  të terrorizmit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.