Rusët qëllojnë me mortaja dhe artileri në zonat kufitare të rajonit Chernihiv

ruset qellojne me mortaja dhe artileri ne zonat kufitare te rajonit chernihiv
ruset qellojne me mortaja dhe artileri ne zonat kufitare te rajonit chernihiv

Ushtria ruse granatoi edhe një herë zonat kufitare të rajonit Chernihiv, duke përdorur artileri dhe mortaja.

“Nga ora 11:35 deri në orën 12:35, shtatë sulme të lëshuara ndoshta nga mortaja 120 mm dhe 15 goditje të tjera të lëshuara u regjistruan në zonën e Senkivka. Nga ora 12:30 deri në orën 13:30, u mor informacion për nëntë sulme afër Hasychivka”, postoi Komanda Operative “Veriu” në Facebook .

Nuk u raportuan humbje të personelit ose shkatërrim të pajisjeve si rezultat i granatimeve të armikut. Po sqarohet informacioni rreth humbjeve në mesin e popullatës lokale apo dëmtimit të infrastrukturës civile.

Siç është raportuar, komuniteti Semenivka i rajonit Chernihiv u vu nën zjarrin e armikut më 13 tetor. Pushtuesit po gjuanin me mortaja nga fshati rus Lomakovka.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts