Rusët rrethojnë Kievin, zyrtarët ukrainas: Kanë grumbulluar tanke e mjete luftarake, gati të sulmojnë nga të gjitha anët kryeqytetin!

ruset rrethojne kievin zyrtaret ukrainas kane grumbulluar tanke e mjete luftarake gati te sulmojne nga te gjitha anet kryeqytetin
ruset rrethojne kievin zyrtaret ukrainas kane grumbulluar tanke e mjete luftarake gati te sulmojne nga te gjitha anet kryeqytetin

Forcat ruse kanë rrethuar Kievin dhe po përgatiten për një sulm të gjithanshëm. Kështu pretendojnë zyrtarët ukrainas, të cilët thonë se forcat e Moskës kanë filluar të grumbullojnë pranë kryeqytetit tanke, njësi të këmbësorisë, të cilët po afrohen fare pranë Kievit.

Po ashtu shtohet se rusët kanë marrë me bollëk karburant nga Bjellorusia.

Diku tjetër, zyrtarët raportuan se ushtria ruse po përqendronte përpjekjet e saj në rrethimin e qyteteve lindore të Kharkiv, Chernihiv, Sumy dhe qytetin jugor të Mykolayiv.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts