Rusët s’kanë të ndalur, sulm ajror mbi rajonin e Kievit

Rusët kanë zhvilluar një sulm ajror në Rajonin e Kievit, më konkretisht në fshatin Zabuyannia.

Kështu deklaroi shërbimi për shtyp i policisë kombëtare të Ukrainës. Vlen të përmendet se dita e 25-të e konfliktit në rajonin e Kievit “mbetet e tensionuar, por e kontrolluar.

Gjatë kësaj periudhe, armiqësitë u zhvilluan në komunitetet Bucha, Makariv, Irpin dhe Borodyan. Turqia deklaroi këtë të diel se palët janë gati për një marrëveshje dhe se një takim mes Rusisë dhe Ukrainës është caktuar të hënën e 21 marsit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.