Rusi/ Avioni me 6 anëtarë ekuipazhi zhduket nga radari pranë kufirit me Kinën

Shërbimet e urgjencës ruse kanë bërë me dije se një aeroplan Antonov 26 me një ekuipazh gjashtë anëtarësh është zhdukur nga rajoni Khabarovsk në lindje të vendit, në kufi me Kinën.

Një helikopter Mi-8 po kryen një operacion kërkimi dhe shpëtimi, por pa rezultat. Moti i keq që mbizotëron në rajon e ka bërë më të vështirë kërkimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *