Rusi, dhjetëra të arrestuar gjatë një forumi politik të opozitës

Policia ruse ndërpreu sot një forum ku merrnin pjesë disa formacione të opozitës dhe arrestoi të gjithë pjesëmarrësit, mes të cilëve dhe figura të politikës ruse, sipas organziatorit të këtij takimi “Demokratët e Bashkuar”.

“Ja si janë ndaluar të gjithë pjesëmarrësit në Forumin e deputetëve të pavarur”, theksoi në “Telegram” kjo organizatë, duke postuar një video të opozitarëve të marrë në automjetet e policisë.

Rreth 150 persona të ardhur nga e gjithë Rusia merrnin pjesë në këtë forum, sipas medias ruse.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *