Rusia ashpërson legjislacionin, do të dërgojë pedofilët dhe abuzuesit e fëmijëve përjetë në kolonitë penale të Siberisë

Qeveria ruse ka ashpërsuar ligjet që kanë të bëjnë me abuzimet seksual me të miturit. Ligjet përcaktojnë se do i dërgojnë automatikisht pedofilët përsëritës të këtyre krimeve përjetë në kolonitë e burgjeve të Aktikut.

Strukturimi i legjislacionit u bë pas një rasti të tmerrshëm abuzimi, ku një fëmijë u abuzua dhe u vra nga një pedofil përsëritës dhe një shok i tij. 5-vjeçarja Veronika Nikolayeva po luante pranë vendit të punës së nënës së saj në Kostroma, por në video u pa sesi vajza u rrëmbye nga kriminelët.

Trupi i fëmijës u gjet në qese plastike teksa të dyshuarit e identifikuar si Denis Gerasimov, 44 vjeç, dhe Vadim Belyakov, 24, kërkonin të zhduknin trupin e saj. Krimi në fjalë u pranua nga autorët.
Kreu i parlamentit Vyacheslav Volodin, tha se tragjedia e abuzimit të Veronikes tregon urgjencën për ashpërsimin e ligjeve.

“Një nga të arrestuarit ishte një pedofil i dënuar më parë, prandaj do të bëjmë gjithçka për ligjin e dënimit të përjetshëm për këta njerëz që në janar. Të dënuarit për krime të tilla duhet të kryejnë detyrimin në kushtet më të vështira, në veriun ekstrem të Rusisë ose në miniera. Këta bastardë duhet të kujtojnë çdo ditë krimet e kryera dhe të pendohen për to”, tha ai.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.