Rusia bombardoi 33 vende civile në 24 orë

10:13 25/02/2022

Forcat ushtarake të Rusisë kanë vënë në shënjestër dhjetëra vende civile, tha një zyrtar në Ministrinë e Brendshme të Ukrainës.

“Rusët thonë se nuk po godasin objekte civile, por 33 objekte civile janë goditur gjatë 24 orëve të fundit”, tha Vadym Denysenko për Reuters.

Tanket ruse u panë tashmë vetëm 9 kilometra larg qendrës së Kiev, pasi përparuan me shpejtësi nga fronte të shumta në veri, lindje dhe jug të Ukrainës që nga fillimi i pushtimit të enjten.

Zyrtarët ukrainas konfirmuan praninë e operativëve rusë dhe u bërë thirrje vendasve të luftojnë me molotov./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.