Rusia bombardon në befasi Odesën, 3 raketa godasin qendrën e qytetit

rusia bombardon ne befasi odesen 3 raketa godasin qendren e qytetit
rusia bombardon ne befasi odesen 3 raketa godasin qendren e qytetit

Autoritetet ukrainase kanë konfirmuar se kishte pasur një sulm me raketa në Odesa.

Sipas BBC tre shpërthime të forta u dëgjuan nga qendra e qytetit. Shpërthimi i parë ishte mjaft i fortë për të tundur xhamat dhe për të ndezur alarmet e makinave aty pranë.

Autoritetet nuk kanë konfirmuar asnjë informacion të mëtejshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts